Купити онлайн

31.03.2020

Як сонце впливає на нашу шкіру

Для кожної людини сонечко – це джерело вітаміну D, чудового настрою та приємних асоціацій. А з точки зору науки сонячні промені мають три види випромінювання: 1) те що ми можемо побачити – сонячне світло; 2.) те, що нас гріє – інфрачервоне проміння; 3.) те завдяки чому ми засмагаємо – ультрафіолетові промені. 

УФ-випромінювання поділяється на три спектри, що по різному впливають на організм людини в залежності від їх довжини. У великих об’ємах УФ-промені можуть стати причиною фотостаріння шкіри та утворення раку меланоми.  

Надлишок променів ультрафіолету приводить до зростання атипових клітин шкіри, а потім до формування пухлин. 

Сонячні промені впливають на вироблення меланіну у клітинах та утворенню родимок. Родимки можуть трансформуватись в формування злоякісної пухлини – меланоми. 

Тому систематичне відстеження стану родимок під наглядом дерматолога – необхідна міра упродовж всього життя.

Найчастіше ракові клітини формуються на ділянках шкіри, що піддаються прямому впливу сонячного випромінювання (обличчя, руки, шия). До групи ризику захворювань відносяться люди зі світлою шкірою та з генетичною схильністю.

Свідоме споживання сонячних променів – це задача номер один для збереження вашого здоров’я. Шкіра – найбільший орган людини, що виконує роль головного захисника з УФ-випромінюванням. Наша місія допомогти шкірі у цій боротьбі і ми можемо перемогти разом регулярно користуючись сонцезахисними засобами.

У кожної людини свій фототип шкіри та в залежності від цього – рівень чутливості та захисту шкіри. Існують 6 фототипів (за шкалою Т. Фітцпатріка):

  1. Кельтський – до цього типу належать люди, які мають світлу шкіру, світлі, блакитні очі, світле або руде волосся, а також веснянки. 
  2. Європейський. Такі люди мають світлу шкіру і світло-русяве, каштанове волосся, їх очі блакитного, сірого або зеленого кольору.
  3. Темний європейський. Люди зі світлою шкірою, карими очима і темно-русявим, каштановим волоссям.
  4. Середземноморський. У таких людей шкіра смаглява, з оливковим відтінком, волосся темно-каштанове, очі – темно-карі.
  5.  Середньо-східний темні очі, чорне волосся, і смаглява сама по собі шкіра.
  6. Афроамериканський. До цього типу належать люди з темним кольором шкіри, темними очима і чорним кольором волосся.

Відповідно, володарі 5 фототипу шкіри не схильні обгорати на сонці, у відмінності від володарів найсвітлішого 1 фототипу. Але не в залежності від фототипу, захист шкіри засобами від сонця потрібен кожному без виключення.  

Існує омана, що користуватися засобами від засмаги необхідне тільки під час перебування на пляжі. Але це міф, тому що наша шкіра піддається впливу сонця цілий рік та під час похмурих днів. 

Обличчя потребує регулярного захисту через постійний прямий контакт с сонячними променями. Тому використання окремого крему для обличчя проти загару – є обов’язковим кроком у догляді. Тому рекомендуємо: звертати увагу на фактор SPF у складі засобів для догляду за обличчям.

SPF – це показник захисту від сонця. Наприклад індекс SPF 50 – демонструє, яку кількість УФ-випромінювання ви можете отримати без ризику отримання опіків. Отже, з показником SPF 50 Sun Energy ваша шкіра буде у 50 разів захищена від впливу УФ-променів. 

Лікарі рекомендують не нехтувати сонцезахисними засобами навіть у похмуру погоду та поновлювати захист кожні дві години. Також ви допоможете шкірі уникаючи сонячних променів з 11 ранку до 16 годин вечора та прикриваючи ділянки тіла за допомогою одягу з щільних тканин. 

https://my-sunenergy.com/yak-soncze-vpliva%d1%94-na-nashu-shkiru/